Пеленальные комоды
Пеленальні комоди: необхідність у кімнаті немовляти
Один з етапів підготовки до появи малюка в родині – меблювання його кімнати. Важливо створити не просто безпечну, але й комфортну, ергономічну обстановку. Зручним та необхідним елементом інтер’єру стане пеленальний комод.
Це універсальний предмет, який можна використовувати не тільки для зберігання одягу й інших речей. Його важливе призначення – створення комфортних умов для сповивання дитини, щоб усе необхідне завжди було під рукою.
Характеристики та особливості пеленальних комодів
Цей предмет меблів не дуже добре відомий сучасним батькам, проте все частіше використовується для меблювання кімнати малюка. Залежно від комплектації такий виріб може прослужити рік або навіть більше, якщо надати перевагу міцній та надійній моделі.
Пеленальний комод являє собою спеціально облаштоване місце для комфортного догляду за дитиною. Ним зручно користуватися, коли потрібно:
- замінити підгузок;
- перевдягнути немовля;
- зробити малюкові масаж, погратися, поспілкуватися з ним;
- провести плановий огляд, якщо лікар приходить додому;
- підстригти нігтики, нанести крем для догляду.
Часто такі меблі можна зустріти в дитячих закладах, зокрема в поліклініках і лікарнях, адже необхідність у сповиванні чи заміні підгузка може виникнути будь-коли.
Перед тим як купити пеленальний комод, звертають увагу на зовнішній вигляд та практичність виробу. Він схожий на звичайний гарнітур такого типу, проте в його конструкції додатково присутня дошка, оснащена спеціальними бортиками, що запобігають падінню.
Цей елемент розміщують на одному рівні з загальною поверхнею, щоб уникнути зайвого навантаження на спину під час переодягання. Головне призначення такого гарнітура – зручний повсякденний догляд за малюком. Дитину не дуже комфортно сповивати на ліжку, для цього батькам потрібно нагинатися й напружувати спину. З гладкої поверхні столу малюк може легко скотитися та впасти.
Як ще можна використовувати комод із пеленальною поверхнею
Не варто вважати, що після того, як дитина подорослішає, такий предмет меблів стане остаточно непотрібним. Після цього гарнітур також зберігає свою функціональність, адже його призначення – це не тільки простий і швидкий догляд за немовлям.
Пеленальний столик-комод стане містким та зручним місцем для зберігання одягу, взуття, іграшок або навіть спортивного приладдя чи канцтоварів. Залежно від конструкції моделі спеціальну поверхню можна буде просто скласти та прибрати в сторону, або й використовувати далі.
Варто зазначити, що на поверхні цього елемента знаходиться м’яка підкладка, яка забезпечує зручне положення дитини. Отже, ним можна користуватися й надалі, тільки не забувайте стежити за малюком. Ще одне корисне доповнення – верхню частину цієї підкладки виготовляють із непромокального, вологостійкого матеріалу.
Як правильно вибрати
Пеленальний столик-комод має бути безпечним як для батьків, так і для дитини. Велике значення має не лише якість, а й стабільність конструкції, щоб вона випадково не перекинулася під час сповивання чи інших процедур. Варто звернути увагу на відсутність гострих кутів, а в складі – шкідливих, токсичних матеріалів.
Серед головних критеріїв вибору варто виділити наступні:
- матеріал. Великий попит мають моделі зі звичайного та ламінованого ДСП, проте попередньо потрібно більше дізнатися про склад. Такі меблі коштують недорого та зовні імітують вигляд натуральної деревини;
- фурнітура. Усі місця кріплень мають бути приховані або втоплені врівень із корпусом. Ручки – обов’язково зручної для малюка форми, адже надалі він також буде користуватися шухлядами для зберігання одягу;
- розмір. Оптимальна висота – близько 1 м, тоді батькам не доведеться дуже низько нагинатися. Довжина сповивальної дошки залежить від віку дитини. Наприклад, для немовляти до 6 місяців вистачить 70 см, до року – 90 см;
- комплектація. Окрім дошки для сповивання, дуже популярні меблі, оснащені ванночками.
Щоб гарнітур зберігав свою функціональність і після того, як дитина підросте, звертайте увагу на кількість і місткість ящиків. Сповивальний комод може комплектуватися висувними шухлядами з ручками або спеціальними виїмками, за які легко взятися пальцями.
Окремо варто сказати також про напрямні, які завжди присутні в конструкції. Саме завдяки їм ящики «їздять», тобто відкриваються та закриваються. Напрямні бувають роликовими та телескопічними. Перші коштують дешевше, проте з ними часто можуть виникати складнощі. Телескопічні дорожчі, однак ними зручніше користуватися.
Купуючи дитячий пеленальний комод, зверніть увагу й на конструкцію дошки для сповивання. За типом вона буває відкидною та розкладною, проте в будь-якому разі попередньо потрібно уточнити розмір. Пеленальні зони виготовляють знімними, щоб тоді, коли дитина підросте, гарнітуром можна було користуватися як звичайними меблями.
Як складати речі до пеленального комода
Цей предмет створений спеціально для комфорту батьків, проте під час розкладання підгузків та інших предметів важливо стежити, щоб малюк не зміг до них дістатися. У верхніх шухлядах і полицях краще зберігати постійно необхідні під час догляду речі: креми, серветки, присипку та інше.
Сповивальний комод може комплектуватися додатковими гачками чи утримувачами для рушників, баночок, іграшок. Тоді до всього, що потрібно під час спільного побуту з дитиною, можна буде дістатися дуже швидко. Хорошим доповненням до цих меблів стане розташована на оптимальній висоті підвісна полиця.